Советы по написанию курсовой работы

Курсова робота. З якого боку підступитися?

Вчорашній школяр, який зовсім недавно поповнив студентські лави, буквально з перших днів навчання у вузі розуміє весь обсяг матеріалу, який доведеться засвоїти. І одним з нових і найбільш страшних слів, які йому доводиться чути, є слово «курсова». О, як багато в цьому слові! І ось настає момент, коли це слово стає не просто порожнім звуком, а цілком наступаючим на п’яти завданням, яке за студентською традицією потрібно було почати виконувати вже вчора.

З чого почати? Якого студента не мучило це питання? Давайте разом розбиратися, з якого боку краще підступитися до написання курсової роботи.

У всій цій, здавалося б, невтішній ситуації є одна людина, яка стане вам підтримкою у всьому – ваш науковий керівник. Саме він знає, що саме вам потрібно робити. Тому, перш за все, як можна більш детально обговоріть з ним вашу спільну найближчу роботу.

Курсова робота незалежно від теми, внутрішнього наповнення і об’єму, має чітку структуру, відступ від якої є неможливим.

  1. Введення є важливою частиною курсової, тому що саме воно в загальних рисах може познайомити членів комісії, викладачів та інших зацікавлених осіб з вашою роботою. Тому зробіть його бездоганним. Саме введення описує тему, завдання, цілі та методи роботи. А також коротко розповідає зміст самої роботи.
  2. У теоретичній частині роботи ви викладаєте суть, заради якої ви почали свою працю, висуваєте гіпотези, міркуєте, доводите і у всіх своїх висловлюваннях посилаєтеся на авторитетні видання іменитих науковців.
  3. Практична частина покликана довести, що ви краще кого б то не було розбираєтеся в обраній темі, що результати вашої роботи можуть мати безпосереднє практичне застосування.
  4. У висновку ви підводите підсумки вашої роботи і доповідаєте, чи вдалося виконати зазначені у введенні мету і завдання.
  5. Кожна курсова робота повинна завершуватися списком використаної літератури, що демонструє обсяг виконаної роботи і доводить, що її результати не є голослівними.

Коли ви розібралися зі структурою, потрібно переходити до іншого етапу роботи. Перш за все, ви повинні усвідомити для себе тему курсової роботи, можливості її розвитку, шляхи та напрямки, за якими ви можете рухатися при її написанні. Погодьтеся, набагато простіше йти по дорозі вже знайомій. Тому побудуйте собі орієнтир.

Далі приступайте до створення безпосереднього плану вашої роботи. Спробуйте розставити пріоритети і зрозуміти, чим ви займетеся в першу чергу, який напрямок заслуговує більш пильної уваги. План може бути приблизним або дуже докладним залежно від того, як ви звикли працювати. Не забувайте, що ваша робота повинна мати актуальність і новизну. Вона не повинна бути копією вже проведеного колись дослідження. Шукайте нове, виділяйте його і робіть на ньому акцент.

Оцініть масштаб роботи. Проаналізуйте кількість і інформативність наукової та методичної літератури, що відповідає вашій темі. В процесі вибірки матеріалу вам знадобляться навички аналізу інформації, зіставлення отриманих даних і їх систематизації, виокремлення головного та другорядного. В цьому і буде полягати період напрацювання матеріалу.

Завжди пам’ятайте про те, що інформація, яку ви формуєте, згодом повинна бути спрямована на відповідь тим цілям і завданням, які поставлені вами на початку роботи. Не лінуйтеся частіше повертатися до них і перечитувати. Цілі повинні бути вам підказкою для визначення методів і принципів роботи.

Всі зазначені вище рекомендації допоможуть вам приступити до наступного етапу роботи – написання чернетки курсової роботи. Зберіться з думками і приступайте. Працюйте старанно і систематично. На цьому етапі ви відчуєте тісний контакт з науковим керівником, який повинен здійснювати контроль над процесом роботи, приймати на перевірку матеріал і коригувати його при необхідності.

При написанні теоретичної частини роботи не забувайте, що всі висунуті вами припущення і гіпотези повинні бути підкріплені витягами з авторитетних наукових праць, цитатами шанованих вчених. Практична ж частина повинна стати підкріпленням матеріалу, викладеного в частині теоретичній. Продемонструйте ваші знання по цій темі, доведіть свою обізнаність у всіх найдрібніших подробицях, тільки тоді тема роботи виявиться вивченої, а матеріал – вичерпним.

Не нехтуйте технічними правилами до оформлення курсової роботи: титульний аркуш, колонтитули, міжрядковий інтервал, шрифт, відстань від тексту до краю аркуша.

Курсова робота – це серйозний проект, над яким доведеться працювати тривалий час. Постарайтеся забезпечити собі відповідну обстановку. Тиша, обладнане робоче місце, можливість розмістити необхідну літературу – все це допоможе вам сконцентруватися і висловити на папері накопичені в підготовчий період знання.

Не піддавайтеся студентській звичці відтягувати виконання завдання до останнього моменту. Якщо є можливість, почніть роботу трохи раніше призначеного терміну. Ось побачите, пізніше ви скажете собі за це «Спасибі». Працюйте систематично, встановлюючи обсяг робіт на певний термін.

Всі витрачені сили повернуться до вас подвійно в той момент, коли принтер буде друкувати лист за листом вашу курсову роботу. Непередавані відчуття, повірте! А якщо вам потрібна буде допомога або компетентна порада – ви завжди можете звернутися до менеджерів ДоцентХ.